https://www.traditionrolex.com/18 https://www.traditionrolex.com/18 Rolety dzień noc w kasecie - producent rolet na wymiar | Top-Color

Sklep stacjonarny

adres: Bielsko-Biała

ul. Żywiecka 39

sprawdź na mapie

Godziny otwarcia

pn-pt: 10:00 - 17:00

sb-nd: nieczynne

Płatności

Akceptujemy płatności kartą!

Szybki kontakt

email: biuro@top-color.pl

tel.: 504 600 370

Zamówienia online

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

rzymskie-rolety.pl

Rolety typu dzień noc w kasecie to nowatorskie spojrzenie na gospodarowanie światłem. Innowacyjnością tych systemów jest zastosowanie dwuwarstwowej tkaniny o różnej przepuszczalności światła. Przez odpowiednie ustawienie pasów transparentnych i zaciemniających można płynnie regulować stopień nasłonecznienia w pomieszczeniu. Dużym atutem tego rozwiązania jest pełna zabudowa, dzięki której tkanina ma większą ochronę przed zabrudzeniami i kurzem. Prowadnice po bokach trzymają tkaninę blisko ramy okiennej przy uchylaniu okien, oraz pilnują żeby dobrze się zwijała podczas codziennego użytkowania. Dzięki kasecie, rolety są bardziej odporne na uszkodzenia podczas otwierania okien. Systemy te są dopracowane co gwarantuje ich bezproblemowe i długotrwałe użytkowanie. Nie można też zapomnieć o estetyczności takiego rozwiązania, niewidoczna rolka z tkaniną oraz osłonięte boki sprawiają że roleta zlewa się z ramą i wygląda zdecydowanie lepiej niż mini rolety. 


Rolety w kasecie, system Light

Rolety w kasecie z systemem Light  montuje się inwazyjnie do listwy przy szybowej za pomocą małych śrubek a prowadnice przykleja się za pomocą specjalnej taśmy piankowej. Ponieważ listwa przy szybowa to wymienna część okna nie traci się gwarancji na nowe okna, montaż nie wpływa też na ich szczelność. Tkanina w tego typu kasecie przesuwa się w świetle szyby a prowadnice są płaskie co zwiększa estetykę systemu. Sama kaseta oraz prowadnice zabierają jednak trochę światła szyby w górnej części okna oraz na bokach. Kaseta ta najlepiej działa w przypadku gdy listwa przy szybowa jest prosta, lekko półokrągła ewentualnie pod niewielkim skosem i nie w każdym przypadku da się ją zamontować. Poza rodzajem listwy przy szybowej znaczenie ma jej głębokość, ponieważ obciążnik rolety znajdujący się pod materiałem musi mieć miejsce na swobodne przesuwanie się pomiędzy prowadnicą a szybą. Kasety tego typu dzięki małej głębokości w mniejszym stopniu ograniczają otwieranie okna. Kasety dostępne są w kolorach białym, brązowym, antracytowym, srebrnym, kolorach drewnopodobnych oraz w wersji aluminiowej lub PVC.



Wady i zalety rolety w kasecie z systemem Light

Zalety:

  • większa żywotność,
  • możliwość regulowania dopływu światła bez konieczności podnoszenia rolety,
  • estetyczny wygląd,
  • możliwość doboru koloru kasety pod kolor ramy okna,
  • ogromny wybór kolorów i kolekcji tkanin

Wady:

  • kasetki mogą ograniczać otwieranie okna lub drzwi balkonowych,
  • w przypadku drzwi balkonowych konieczność zastosowania kasety na górną i dolną szybę oddzielnie
  • inwazyjność montażu
  • gdy tkanina ustawiona jest na dzień na samym dole powstaje przestrzeń z widoczną szybą nie zasłonięta tkaniną 

Galeria


Pomiar okna przed zamówienie rolety w kasecie w systemie Light

Należy zmierzyć szerokość z listwami przy szybowymi A, światło szyby wraz z uszczelkami C, wysokość mierzymy z listwami przy szybowymi B, istotna jest pozycja noc i mierzy się ją od górnej krawędzi listwy przy szybowej (miejsce w które trafia górna część kasety) do pozycji oparcia rurki obciążającej tkaninę o dolną część listwy przy szybowej D oraz podać stronę prowadzenia (po której stronie ma znajdować się łańcuszek sterujący roletą) najczęściej umieszcza się go po przeciwnej stronie klamki jednak można go umieścić po tej samej stronie co klamka i nie jest to błędem w sytuacji gdy z jakiegoś powodu łatwiej będzie nam sterować roletą. Prowadnice ze stopką stosuje się do okien z półokrągłą listwą przy szybową (patrz schematy kaset, miejsca klejenia prowadnic). 

Legenda:

A - światło szyby wraz z listwami przy szybowymi mm (szerokość) 

B – światło szyby wraz z listwami przy szybowymi mm (wysokość)

C – światło szyby wraz z uszczelkami mm (szerokość)

D – pozycja noc ( wysokość ) - miejsce gdzie tkanina po całkowitym opuszczeniu zamyka się na noc  

KASETA - miejsce umiejscowienia kasety (zależy od budowy okna


Rodzaje listew przyszybowych oraz miejsce mocowania prowadnicy

Płaska

Półokrągła

Skośna

Retro

Płytka

Inna


Schemat

Roleta w kasecie Light - schemat


Rolety w kasecie, system Medium

Rolety w kasecie z systemem Medium  montuje się bezinwazyjnie do skrzydła okiennego za pomocą bardzo mocnej taśmy piankowej. Brak ingerencji w okno jest bardzo dużym atutem tego rozwiązania (po jego demontażu i umyciu pozostałości po piance, nic nie zostaje na oknie więc bez obaw można go stosować w nowych oknach). W rolecie typu medium tkanina podnosi się do samej góry co pozwala na dostęp do całej płaszczyzny szyby i ma duże znaczenia podczas mycia okna. Zastosowane w nich prowadnice eliminują prześwity i są bardzo stabilne, klei się je najczęściej na listwy przy szybowe. Kasety występują w kolorze białym, brązowym oraz w kolorach drewnopodobnych, co pozwala dobrać odpowiedni kolor systemu do koloru okna. Kaseta jest dostępna tylko w wersji PVC. Jest to najbardziej wszechstronny system dostępny na rynku ponieważ ma uniwersalną budowę pozwalającą na montaż bez względu na rodzaj listwy przy szybowej.



Wady i zalety rolety w kasecie z systemem Medium

Zalety:

  • większa żywotność,
  • bezinwazyjny montaż
  • możliwość regulowania dopływu światła bez konieczności podnoszenia rolety,
  • estetyczny wygląd,
  • możliwość doboru koloru kasety pod kolor ramy okna,
  • ogromny wybór kolorów i kolekcji tkanin

Wady:

  • kasetki mogą ograniczać otwieranie okna lub drzwi balkonowych,
  • w przypadku drzwi balkonowych konieczność zastosowania kasety na górną i dolną szybę oddzielnie

Galeria


Pomiar okna przed zamówienie rolety w kasecie w systemie Medium

1. Płaska listwa przy szybowa - należy zmierzyć szerokość wraz z listwami przy szybowymi A, wysokość całego skrzydła okiennego B, szerokość płaskiej części listwy przy szybowej F, podać stronę prowadzenia (po której stronie ma znajdować się łańcuszek sterujący). Montaż prowadnic na płaską część listwy przy szybowej.

2. Półokrągła lub całkowicie skośna listwa przy szybowa - należy zmierzyć światło szyby wraz z listwami przy szybowymi A, odległość od klamki do listwy przy szybowej E , wysokość całego skrzydła okiennego B oraz podać stronę prowadzenia. Montaż prowadnic odbywa się na ramę okienną za listwą przy szybową.

3. Listwa przy szybowa retro - należy zmierzyć światło szyby wraz z listwami przy szybowymi A, odległość od klamki do listwy przy szybowej E , wysokość całego skrzydła okiennego B oraz podać stronę prowadzenia. Montaż prowadnic odbywa się na ramę okienną za listwą przy szybową. 

4. Brak listwy przy szybowej, inna lub okno drewniane starego typu - prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Uwaga: w przypadku listwy, która nie jest równa z ramą okna upewnij się że jest wystarczająco miejsca pomiędzy klamką a listwą przy szybową E na podstawę prowadnicy (patrz schematy kaset). Jeżeli w oknie zamontowane są wywietrzniki należy sprawdzić czy jest wystarczająco miejsca pod wywietrznikiem na przyklejenie kasety. Trzeba to również uwzględnić podając wysokość B (pomiar powinien zostać pomniejszony o wysokość wywietrznika w przeciwnym razie konieczne może być skrócenie prowadnic). Jeżeli nie jesteś pewien jakie prawidłowo dokonać pomiaru zdaj się na naszych specjalistów lub skontaktuj się ze sprzedawcą przed dokonaniem pomiaru. 

Legenda:

A - światło szyby wraz z listwami przy szybowymi mm (szerokość) 

B – światło szyby wraz z listwami przy szybowymi mm (wysokość)

C – światło szyby wraz z uszczelkami mm (szerokość)

E – odległość od klamki do listwy przy szybowej mm (szerokość)

F – szerokość płaskiej części listwy przy szybowej mm (szerokość)

 

KASETA – miejsce umiejscowienia kasety (zależy od budowy okna)


Rodzaje listew przyszybowych oraz miejsce mocowania prowadnicy

Płaska

Półokrągła

Skośna

Retro

Inna (okno drewniane)


Schemat

Roleta w kasecie Medium - schemat


Rolety w kasecie, system Standard

Rolety w kasecie z systemem Standard dają dwie możliwości montażu, na skrzydło okienne za pomocą specjalnej taśmy piankowej lub za pomocą stalowych haczyków. Dzięki możliwości montażu bezinwazyjnego na haczykach kasetę można ściągać i ponownie wieszać np. Przy myciu okien lub remontach co jest jej ogromnym atutem. Taka wersja montażu zmniejsza ilość zakamarków podczas mycia okna i umożliwia umycie ramy okna za kasetą gdzie często zbiera się brud. Po ściągnięciu kasety na oknie pozostają tylko prowadnice, które klei się najczęściej do listwy przy szybowej na stałe za pomocą dwustronnej taśmy piankowej. Mechanizm z hamulcem zatrzymuje tkaninę na każdej wysokości okna. Kaseta dostępna jest w wersji aluminiowej oraz PVC i kolorach biały, brązowy, srebrny, antracyt oraz kolorach drewnopodobnych. Montaż za pomocą haczyków nie jest jednak możliwy na oknach z wywietrznikami. 



Wady i zalety rolety w kasecie z systemem Standard

Zalety:

  • bezinwazyjny montaż
  • estetyczny wygląd,
  • możliwość regulowania dopływu światła bez konieczności podnoszenia rolety,
  • większa żywotność systemu
  • możliwość doboru koloru kasety pod kolor ramy okna,
  • ogromny wybór kolorów i kolekcji tkanin
  • możliwość montażu na haczykach lub kleju 
  • możliwość zasłaniania większej powierzchni (w przypadku wersji aluminiowej)

Wady:

  • kasetki mogą ograniczać otwieranie okna lub drzwi balkonowych,
  • wyższa cena

Galeria


Pomiar okna przed zamówienie rolety w kasecie w systemie Standard

1. Płaska listwa przy szybowa - należy zmierzyć szerokość wraz z listwami przy szybowymi A, wysokość całego skrzydła okiennego B, szerokość płaskiej części listwy przy szybowej F, podać stronę prowadzenia (po której stronie ma znajdować się łańcuszek sterujący). Montaż prowadnic na płaską część listwy przy szybowej.

2. Półokrągła lub całkowicie skośna listwa przy szybowa - należy zmierzyć światło szyby wraz z listwami przy szybowymi A, odległość od klamki do listwy przy szybowej E , wysokość całego skrzydła okiennego B oraz podać stronę prowadzenia. Montaż prowadnic odbywa się na ramę okienną za listwą przy szybową.

3. Brak listwy przy szybowej, listwa retro, inna lub okno drewniane starego typu - prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

 

Uwaga: w przypadku listwy która nie jest równa z ramą okna upewnij się że jest wystarczająco miejsca pomiędzy klamką a listwą przy szybową E na podstawę prowadnicy (patrz schematy kaset). Jeżeli w oknie zamontowane są wywietrzniki należy sprawdzić czy jest wystarczająco miejsca pod wywietrznikiem na przyklejenie kasety. Trzeba to również uwzględnić podając wysokość B (pomiar powinien zostać pomniejszony o wysokość wywietrznika w przeciwnym razie konieczne może być skrócenie prowadnic). Jeżeli nie jesteś pewien jakie prawidłowo dokonać pomiaru zdaj się na naszych specjalistów lub skontaktuj się ze sprzedawcą przed dokonaniem pomiaru. 

 

Legenda:

A - światło szyby wraz z listwami przy szybowymi mm (szerokość) 

B – światło szyby wraz z listwami przy szybowymi mm (wysokość)

C – światło szyby wraz z uszczelkami mm (szerokość)

E – odległość od klamki do listwy przy szybowej mm (szerokość)

F – szerokość płaskiej części listwy przy szybowej mm (szerokość)

KASETA – miejsce umiejscowienia kasety (zależy od budowy okna)


Rodzaje listew przyszybowych oraz miejsce mocowania prowadnicy

Płaska

Półokrągła

Skośna

Inna (okno drewniane)


Schemat

Roleta w kasecie Standard - schemat


Rolety w kasecie, system Lux

Rolety w kasecie z systemem LUX montuje się do ściany, sufitu lub wnęki okiennej za pomocą klipów montażowych, charakteryzuje się bardzo wysoką jakością wykonania. Kaseta i obciążnik wykonane są z aluminium, co zwiększa ich sztywność i pozwala na zasłanianie dużych powierzchni. Mechanizm jest bardzo wytrzymały i trwały, co gwarantuje długie użytkowanie systemu. Kaseta chroni materiał przed kurzem oraz innymi czynnikami występującymi w domu, zwiększa również estetykę rolety. Kaseta wraz z obciążnikiem po podniesieniu do góry zajmuje ~12cm więc musi być odpowiednio dużo miejsca nad wnęką okienną aby prawidłowo zamontować roletę. W przypadku kaset naściennych nie stosuje się prowadzeń bocznych w prowadnicach.



Wady i zalety rolety w kasecie z systemem Lux

Zalety:

  • wysoka jakość produktu,
  • większa żywotność,
  • estetyczny wygląd,
  • łatwy montaż,
  • ogromny wybór kolorów i kolekcji tkanin,
  • obciążnik łańcuszka w cenie rolety

Wady:

  • aby otworzyć drzwi balkonowe lub okno należy podnieść roletę,
  • mechanizm może hałasować podczas podnoszenia rolety

Galeria


Pomiar okna przed zamówieniem rolety w kasecie w systemie Lux

Montaż na ścianę lub do sufitu

Należy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i dodać do wymiaru 5-20cm, w zależności od tego, ile materiał ma nachodzić na ścianę. Wysokość mierzymy od miejsca montażu do parapetu lub miejsca, gdzie roleta ma się kończyć. Uwaga: po zwinięciu roleta wraz z obciążnikiem ma ~12 cm, należy to uwzględnić wyznaczając wysokość, na jakiej ma być zamontowana roleta - inaczej obciążnik może przeszkadzać w otwieraniu okna lub drzwi balkonowych.

 

Montaż do wnęki okiennej

Należy zmierzyć szerokość i wysokość wnęki okiennej w miejscu, w którym ma być zamontowana roleta. Jest to ważne przede wszystkim w przypadku, gdy boki wnęki nie są proste tylko pod skosem. Podajemy wymiary wnęki szerokość i wysokość nic nie odejmując. Podczas produkcji pomniejszymy roletę tak, aby mieściła się we wnęce w miejscu dokonania pomiaru.


Schemat

Roleta w kasecie Lux - schemat


Dopuszczalne wymiary, wersje kolorystyczne, sposób montażu

  System Light System Medium System Standard System Lux
szerokość

min: 30 cm,

max: 140 cm

min: 30 cm,

max: 150 cm

min: 30 cm,

max: 160 cm

min: 50 cm,

max: 220 cm

wysokość

min: 50 cm,

max: zależy od kolekcji

min: 50 cm,

max: zależy od kolekcji

min: 50 cm,

max: zależy od kolekcji

min: 50 cm,

max: 300 cm

kolor mechanizmu

biały,

brązowy,

antracyt,

kolory drewnopodobne

biały,

brązowy,

antracyt,

kolory drewnopodobne

biały,

brązowy,

srebrny,

antracyt,

kolory drewnopodobne

biały,

srebrny,

beżowy,

brązowy

sposób montażu na skrzydło okienne na skrzydło okienne na skrzydło okienne

do ściany,

do sufitu,

do wnęki okiennej


Kolorystyka

Ponieważ nie wszystkie katalogi, kolekcję i kolory dostępne są w wersji elektronicznej zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą kolorystyki do sklepu stacjonarnego ! 

Rolety w kasetach dostępne są w kolekcjach:

Kolekcja COLORS - tkaniny dzień/noc

Pas zaciemniający ok 7,5cm, siatka ok 5cm, gramatura 107g/m2, 100% poliester

Pomarańczowy

Karmazynowy

Jasny szary

Turkusowy

Jasny fiolet

Jasny brąz

Ciemny fiolet

Jasny Beż

Błękitny

Czerwony

Zółty

Biały

Ciemny szary

Zielony

Ciemny brąz

Czarny

Karmelowy

Ciemny beż

Kolekcja WOOD - tkaniny dzień/noc

Pas zaciemniający ok 7,5cm, siatka ok 5cm, gramatura 107b/m2, 100% poliester

Cappucino

Vanilia

Tobaco

Plum

Melange

Choco

Amber

Grey

Kolekcja LUX - tkaniny dzień/noc

Pas zaciemniający ok 7,5cm pas transparentny ok 5cm, gramatura 62g/m2 +/- 5%, 100% poliester

Biały

Kremowy

Żółty

Cynamonowy

Jasny brąz

Ciemny brąz

Szary

Czarny


Realizacje


Okres oczekiwania na realizację zamówienia

  • od 7 do 14 dni roboczych

Uwaga: w sporadycznych przypadkach okres realizacji zamówienia rolety w kasecie może się wydłużyć z powodu braków magazynowych lub opóźnień w dostawach komponentów do produkcji. W takim przypadku Klient powinien zostać poinformowany o zmianie w terminie realizacji zamówienia przez e-mail lub telefonicznie.

* 72 zł, roleta w kasecie, rozmiar 40 cm x120 cm, kolekcja Paryż


Do pobrania

Instrukcja montażu rolety dzień noc  w kasecie - system STANDARD i MEDIUM

Instrukcja montażu rolety dzień noc w kasecie - system LUX

Instrukcja montażu rolety dzień noc w kasecie - system STANDARD klejonej

Instrukcja montażu rolety dzień noc w kasecie - system STANDARD na haczykach

 

 
 
https://www.traditionrolex.com/18