https://www.traditionrolex.com/18 https://www.traditionrolex.com/18 Żaluzje drewniane - producent rolet na wymiar | Top-Color

Sklep stacjonarny

adres: Bielsko-Biała

ul. Żywiecka 39

sprawdź na mapie

Godziny otwarcia

pn-pt: 10:00 - 17:00

sb-nd: nieczynne

Płatności

Akceptujemy płatności kartą!

Szybki kontakt

email: biuro@top-color.pl

tel.: 504 600 370

Zamówienia online

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

rzymskie-rolety.pl

Żaluzje drewniane to bardzo stylowy produkt z wyższej półki o bardzo wysokim standardzie wykonania.  Wykonane ze szlachetnego drewna lub bambusa i dobrane kolorystycznie do stylu pomieszczenia mogą stać się jedną z efektowniejszych dekoracji wnętrza. Ich zasada działania jest taka sama jak w przypadku żaluzji aluminiowych, są one jednak dużo bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ponieważ jest to ozdoba sama w sobie, śmiało można zrezygnować z firman oraz zasłon na rzecz żaluzji. Żaluzje pozwalają na szeroką regulację dopływu światła do pomieszczenia poprzez obracanie lameli oraz możliwość podnoszenia ich do góry i ustawiania w dowolnym miejscu na oknie. Drabinka na której ułożone są lamele może być bardzo dyskretna gdy wybierze się wariant drabinki sznurkowej lub ozdobna w wariancie taśmowym. Taśma wcale nie musi być dobrana kolorystycznie do lameli lecz można samemu zdecydować o jej kolorze lub pozostawić to producentowi. Niestety w przypadku żaluzji drewnianych nie wszędzie da się je zamontować ponieważ muszą być spełnione ku temu warunki techniczne gdyż w innym przypadku okno może się nie otwierać lub rama okienna może zahaczać o spód żaluzji gdy jest ona podniesiona do góry (przy montażu na ścianę wymagana jest odpowiednia ilość miejsca nad oknem). Żaluzje można spotkać w wariantach szerokości lameli 25mm, 50mm, 65mm.


Żaluzje drewniane / bambusowe 25 mm - montaż bezinwazyjny na skrzydło okienne

W przypadku montażu bezinwazyjnego stosowane są specjalne regulowane haczyki pozwalająca na zawieszenie żaluzji za ramę okienną. Montaż bezinwazyjny można zastosować praktycznie w każdym rodzaju standardowych okien za wyjątkiem stałego szklenia (Fix), okien z wywietrznikami ponieważ wywietrznik koliduje z mocowaniem oraz okien przesuwnych bez względu na ich rodzaj. Żaluzja w takim przypadku zasłania szybę wraz z listwami przy szybowymi na szerokość oraz praktycznie całą ramę okna na wysokość. System bezinwazyjny pozwala również na zastosowanie prowadzenia żyłkowego, które ma za zadanie utrzymywać lamele w żaluzji blisko ramy okiennej. W takim przypadku dolne mocowania żyłek również zakłada się bezinwazyjne za dolną część ramy okiennej, w lamelach żaluzji konieczne jest wybicie kolejnych dziurek przez które przeciąga się żyłki lub linki stalowe 


   


Wady i zalety systemu bezinwazyjnego

Zalety:

 • bezinwazyjny montaż,
 • żaluzja zasłania większą powierzchnie ramy okiennej,
 • efektowny wygląd,
 • łatwość montażu oraz demontażu,
 • możliwość regulowania dopływu światła,
 • duża trwałość produktu,

Wady

 • może ograniczać otwieranie okien lub drzwi,
 • łapie osiadający kurz,
 • wyższa cena,
 • brak możliwości montażu na okna przesuwne 

Galeria


Pomiar okna przed zamówieniem żaluzji

Żaluzje drewniane, montaż bezinwazyjny na skrzydło okienne - pomiar okna

Montaż bezinwazyjnie na skrzydło okienne

Należy zmierzyć szerokość światła szyby wraz z listwami przy szybowymi oraz wysokość całego skrzydła okiennego


Żaluzje drewniane / bambusowe 25 mm - montaż inwazyjny na skrzydło okienne

Montaż na skrzydło okienne wykonuje się inwazyjnie przykręcając mocowania żaluzji za pomocą małych wkrętów do czoła listwy przy szybowej. Jest to najbardziej wszechstronny rodzaj montażu pozwalający na założenie żaluzji na praktycznie każdy rodzaj okna lub drzwi i wyjątkiem są tutaj tylko drzwi tarasowe przesuwne. Możliwe jest zastosowanie prowadzenia bocznego na żyłkach lub lince stalowej, w takim przypadku w lamelach żaluzji wybite będą kolejne dziurki przez które przewleczona jest żyłka lub linka stalowa. Dolne mocowanie żyłki przykręca się do listwy przy szybowej za pomocą wkrętów. Jeżeli jednak nie chcemy robić dodatkowych dziurek w oknie to możemy użyć dolnego mocowania bezinwazyjnego zakładanego za dolną część ramy okiennej, takie mocowanie nie będzie jednak dostępne w przypadku okien ze stałym szkleniem (tzw.fix) 


   


Wady i zalety systemu inwazyjnego

Zalety:

 • efektowny wygląd,
 • montaż możliwy na praktycznie każde okno,
 • możliwość regulowania dopływu światła,
 • duża trwałość produktu,

Wady

 • inwazyjny montaż,
 • może ograniczać otwieranie okna lub drzwi,
 • łapie osiadający kurz,
 • brak możliwości montażu na okna przesuwne 

Galeria


Pomiar okna przed zamówieniem żaluzji

Żaluzje drewniane, montaż inwazyjny na skrzydło okienne - pomiar okna

Montaż na skrzydło okienne inwazyjnie do listwy przy szybowej

W przypadku montażu inwazyjnego na skrzydle okiennym lub okno ze stałym szkleniem, należy zmierzyć światło szyby wraz z listwami przy szybowymi zarówno jeżeli chodzi o szerokość, jak i wysokość. Montaż odbywa się przez przykręcenie mocowań do górnej listwy przy szybowej od jej frontu.


Żaluzje drewniane / bambusowe 25 mm - montaż inwazyjny w świetle szyby

Montaż w świetle szyby wykonuje się inwazyjnie przykręcając specjalne płaskie mocowania do listwy przy szybowej blisko szyby za pomocą małych wkrętów. Żaluzja przesuwa się pomiędzy listwami przy szybowymi dzięki czemu w mniejszym stopniu ogranicza otwieranie okien lub drzwi tarasowych. Wybierając taką opcję montażu należy zwrócić uwagę na budową listwy przy szybowej. Cienka listwa (mała głębokość listwy) często występująca w przypadku okien trzyszybowych może uniemożliwić montaż mocowań żaluzji. W przypadku listwy pod większym skosem rynna górna żaluzji również będzie się ustawiała pod takim samym skosem co może zmniejszyć walory estetyczne lub utrudnić prawidłowe działanie samej żaluzji. W przypadku okien tarasowych przesuwnych należy sprawdzić czy żaluzja zmieści się pomiędzy skrzydłami okna! Możliwe jest zastosowanie prowadzenia bocznego na żyłkach lub lince stalowej, w takim przypadku w lamelach żaluzji wybite będą kolejne dziurki przez które przewleczona jest żyłka lub linka stalowa.


   


Wady i zalety systemu inwazyjnego

Zalety:

 • efektowny wygląd,
 • możliwość regulowania dopływu światła,
 • duża trwałość produktu,
 • w mniejszym stopniu ogranicza otwieranie drzwi lub okien,

Wady

 • inwazyjny montaż,
 • brak możliwości montażu na okna z bardzo płytką listwą przy szybową,
 • łapie osiadający kurz,
 • brak możliwości montażu na okna przesuwne 

Galeria


Pomiar okna przed zamówieniem żaluzji

Żaluzje drewniane, montaż w świetle szyby - pomiar okna

Montaż w świetle szyby

W tym przypadku na szerokość należy zmierzyć światło szyby wraz z jedną uszczelką co daje pewność że lamele będą podnosiły i opuszczały się swobodnie. Pomiar najlepiej wykonać w trzech miejscach na oknie i podać najwęższą część ramy. Na wysokość mierzymy światło szyby. Montaż odbywa się przez przykręcenie do listwy przy szybowej w świetle szyby.


Żaluzje drewniane / bambusowe 25 mm - montaż ściana, sufit, wnęka

Żaluzje drewnianą lub bambusową 25mm z powodzeniem można montować również w przypadku ściany, sufitu lub wnęki okiennej zasłaniając większą powierzchnie. Montaż inwazyjny wykonuje się za pomocą kołków i śrub, które należy dobrać do posiadanego podłoża biorąc pod uwagę większą wagę takich systemów. Aby prawidłowy montaż tego typu był możliwy należy pamiętać że żaluzja po podniesieniu tworzy tzw. pakiet lameli i powinna być zamontowana na tyle wysoko żeby nie przeszkadzała w otwieraniu okien lub drzwi balkonowych, wyjątkiem są tu okna ze stałym szkleniem lub przesuwne (patrz tabele produktowe).


   


Wady i zalety systemu inwazyjnego

Zalety:

 • efektowny wygląd,
 • możliwość regulowania dopływu światła,
 • duża trwałość produktu,

Wady

 • aby otworzyć lub uchylić okno należy podnieść żaluzję
 • zajmuje sporo miejsca po podniesieniu do góry
 • łapie osiadający kurz,

Galeria


Pomiar okna przed zamówieniem żaluzji

Żaluzje drewniane, montaż na ścianę - pomiar okna

Montaż na ścianę

Należy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i dodać do wymiaru 5-20cm w zależności od tego, ile materiał ma nachodzić na ścianę. Wysokość mierzymy od miejsca montażu do parapetu lub miejsca, gdzie roleta ma się kończyć. Uwaga: po zwinięciu żaluzja będzie zajmowała około 10% jej wysokości. Należy to uwzględnić wyznaczając wysokość, na jakiej ma być zamontowana - inaczej może przeszkadzać w otwieraniu okna lub drzwi balkonowych.

 

Żaluzje drewniane, montaż do wnęki okiennej - pomiar okna

Montaż do wnęki okiennej

Należy zmierzyć szerokość i wysokość wnęki w której ma być zamontowana żaluzja i od szerokości odjąć około 1cm tak żeby pióra żaluzji swobodnie przesuwały się we wnęce.

UWAGA: montaż we wnęce uniemożliwia otwieranie standardowych okien !


Żaluzje drewniane / bambusowe 50 mm

Żaluzje drewniane bądź bambusowe o szerokości lameli 50 mm ze względu na ich efektowny wygląd należą do najchętniej wybieranych wewnętrznych osłon okiennych. Typ ten przeznaczony jest do montażu na ścianę, do sufitu lub jeżeli budowa i osadzenie okna na to pozwala do wnęki okiennej. Produkt ten świetnie prezentuje się zarówno na małych jak i dużych powierzchniach. W przypadku bardzo dużych szerokości można bez większych problemów łączyć żaluzje obok siebie praktycznie bez przerw pomiędzy nimi. Montaż odbywa się za pomocą specjalnych uchwytów przykręcanych za pomocą kołków i wkrętów. Do sterowania standardowo używa się sznurków umieszczonych po dowolnej stronie ale jest również możliwość sterowania za pomocą łańcuszka lub elektrycznie na pilota. Żaluzje drewniane bądź bambusowe dostępne są w dwóch wersjach drabinki, sznurkowej bardziej dyskretnej lub taśmowej dodającej żaluzji charakteru. Żaluzje drewniane to produkt premium wykonany z naturalnego drewna, trwały, piękny i ponadczasowy ale decydując się na taki system należy sprawdzić czy uda się ją zamontować oraz mieć świadomość że drewno ma swoją specyfikę więc przed zakupem najlepiej zapoznać z tabelą techniczną produktu dostępną do ściągnięcia w dziale do pobrania. Wady i zalety

Zalety:

 • efektowny wygląd,
 • możliwość regulowania dopływu światła,
 • bardzo duża trwałość produktu,
 • możliwość zasłaniania większych powierzchni

Wady

 • aby otworzyć okno lub drzwi należy podnieść żaluzje,
 • łapie osiadający kurz,
 • wyższa cena

Galeria


Żaluzje drewniane 65 mm

Pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Ich budowa i działanie nie odbiega znacząco od szerokości 50mm ale są one przeznaczone do zasłaniania dużych powierzchni. Im większe pomieszczenia tym lepiej prezentują się żaluzje o tak szerokich lamelach. Ta szerokość lameli zyskuje dopiero na popularności.Wady i zalety

Zalety:

 • efektowny wygląd,
 • możliwość regulowania dopływu światła,
 • bardzo duża trwałość produktu,
 • możliwość zasłaniania większych powierzchni

Wady

 • aby otworzyć okno lub drzwi należy podnieść żaluzje,
 • łapie osiadający kurz,
 • wyższa cena

Galeria


Pomiar okna przed zamówieniem żaluzji

Żaluzje drewniane, montaż na ścianę - pomiar okna

Montaż na ścianę lub do sufitu

Należy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i dodać do pomiaru od 2cm do nawet 20cm w zależności od tego ile chcemy żeby żaluzja nachodziła na ścianę. Wysokość mierzymy od planowanego miejsca montażu do parapetu lub miejsca gdzie żaluzja ma się kończyć. UWAGA: po podciągnięciu żaluzji powstaje tzw. pakiet piór i zajmuje on około 10% jej całkowitej wysokości, należy to uwzględnić wyznaczając wysokość jej montażu inaczej pakiet piór może przeszkadzać w otwieraniu drzwi balkonowych lub okien. W celu ustalenia odpowiedniej wysokości sprawdź tabele techniczne znajdujące się w dziale do pobrania.

 

Żaluzje drewniane, montaż do wnęki okiennej - pomiar okna

 

Montaż do wnęki okiennej

Należy zmierzyć szerokość i wysokość wnęki w której ma być zamontowana żaluzja i od szerokości odjąć około 1cm tak żeby pióra żaluzji swobodnie przesuwały się we wnęce. UWAGA: montaż we wnęce uniemożliwia otwieranie standardowych okien !


Drabinki w żaluzjach drewnianych

W przypadku żaluzji drewnianej lub bambusowej drabinki podtrzymujące lamele występują w dwóch wariantach i sami możemy zdecydować co będzie lepiej pasowało do wnętrza. Drabinki sznurkowe są dyskretne i nie rzucają się w oczy za to drabinki taśmowe to dodatkowy element ozdobny. Kolory drabinek taśmowych możemy dobierać sami, ale jeżeli nie czujemy się dobrze w doborze kolorów bezpieczniej jest zdać się na producenta żaluzji (w takim przypadku najbardziej zbliżony kolor drabinki dobrany jest do koloru lameli - patrz tabela doboru kolorów). Drabiki taśmowe występują w trzech wariantach szerokości w przypadku żaluzji 25 mm drabinka ma 13 mm, a w przypadku żaluzji 50 mm dostępne są drabinki w szerokości 25 mm lub 38 mm. Wariant taśmowy 38 mm jest już dość spory i pomimo, że również stosuje się go do żaluzji 50 mm to lepiej się sprawdza w przypadku lameli 65 mm. 


Kolory drabinek taśmowych


Schematy

Żaluzje drewniane - schematy


Dopuszczalne wymiary, wersje kolorystyczne, sposób montażu

  Lamel 25 mm
Lamele 50 mm Lamele 65 mm
szerokość min: 40 cm, max: 180 cm min: 60 cm, max: 240 cm min: 60 cm, max: 240 cm
wysokość min: 50 cm, max: 260 cm min: 40 cm, max: 360 cm min: 40 cm, max: 360 cm
sposób montażu

na skrzydło okienne,

na ścianę,

do wnęki okiennej,

do sufitu

na ścianę,

do wnęki okiennej,

do sufitu

na ścianę,

do wnęki okiennej,

do sufitu


Kolorystyka

Ponieważ nie wszystkie katalogi, kolekcję i kolory dostępne są w wersji elektronicznej zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą kolorystyki do sklepu stacjonarnego ! 

Żaluzje drewniane dostępne są w kolekcjach:

Kolekcja NORDIC - żaluzje drewniane

Nordic 201

Nordic 202

Nordic 203

Nordic 204

Nordic 205

Nordic 206

Nordic 207

Nordic 208

Kolekcja CLASIC - żaluzje drewniane

Limestone 506

Taupe 503

Sand 502

White 001

Natural 003

Cloud 504

Cherry 007

Chocolate 504

Ebony 010

Machogany 008

Charcoal 505

Black 011

Walnut 009

Tyger eye 006

Pearl 500

Oak 005

Mist 507

Maple 004

Kolekcja BAMBOO - żaluzja drewniana

Biały

Mahoń

Wenge

Złoty dąb

Orzech włoski

Natural

Kolekcja BAMBOO CLASIC - żaluzje drewniane

300 White

302 Beige

303 Natural

304 Wenge

305 Black

400 Snow White

401 Pearl

402 Sand

403 Mist

404 Cloud

405 Ash

406 Carcoal

407 Pirate Black

Kolekcja ABACHI - żaluzje drewniane

ABACHI 5001

ABACHI 5002

ABACHI 5003

ABACHI 5004

ABACHI 5005

ABACHI 5006

Kolekcja ELEGANT- żaluzje drewniane

Cherry 109

Dark cherry 110

Dark walnut 101

Rose 108


Realizacje


Okres oczekiwania na realizację zamówienia

 • od 14 do 30 dni roboczych

Uwaga: w sporadycznych przypadkach okres realizacji zamówienia żaluzji na wymiar może się wydłużyć z powodu braków magazynowych lub opóźnień w dostawach komponentów do produkcji. W takim przypadku Klient powinien zostać poinformowany o zmianie w terminie realizacji zamówienia przez e-mail lub telefonicznie.

* 156 zł, żaluzja drewniana, rozmiar 40 cm x 120 cm


Do pobrania

Instrukcja montażu żaluzji 25 mm na skrzydle okiennym bezinwazyjnie

Instrukcja montażu żaluzji 25 mm na skrzydle okiennym inwazyjnie

Instrukcja montażu żaluzji 25 mm w świetle szyby inwazyjnie

Instrukcja montażu żaluzji 50 mm

 
 
https://www.traditionrolex.com/18