https://www.traditionrolex.com/18 https://www.traditionrolex.com/18 Żaluzje aluminiowe - producent rolet na wymiar | Top-Color

Sklep stacjonarny

adres: Bielsko-Biała

ul. Żywiecka 39

sprawdź na mapie

Godziny otwarcia

pn-pt: 10:00 - 17:00

sb-nd: nieczynne

Płatności

Akceptujemy płatności kartą!

Szybki kontakt

email: biuro@top-color.pl

tel.: 504 600 370

Zamówienia online

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

rzymskie-rolety.pl

Żaluzje aluminiowe obecne są na rynku od dawna, dlatego praktycznie każdy miał z nimi styczność. Dzięki wprowadzanym innowacjom oraz swojej dużej trwałości nadal są chętnie stosowane. Ich atutem jest możliwość regulacji dopływu światłą do pomieszczenia bez konieczności podnoszenia do góry oraz przystępna cena. Aktualnie na rynku możemy się spotkać z żaluzjami o lamelach 25mm (najpopularniejsze), 16mm, oraz z przeznaczeniem na ścianę o szerokości lamela 50mm. Żaluzje dzięki swojej trwałości są chętnie stosowane w pomieszczeniach o przeznaczeniu biurowym, sprawdzają się również w prywatnych mieszkaniach. Pomimo iż są na rynku już dłuższy czas ich konstrukcja jest nadal rozwijana.


Żaluzje aluminiowe 50 mm

Żaluzje aluminiowe o szerokości lameli 50mm coraz chętniej trafiają do gustów Klientów stając się idealną alternatywą dla znacznie droższych żaluzji drewnianych. Zasada działania jest identyczna a sama żaluzja różni się głównie materiałem z którego wykonane są lamele. Standardowo żaluzje aluminiowe nie posiada w zestawie osłony górnej rynny ale jeżeli komuś to przeszkadza to jest możliwość jej dokupienia i jest ona wykonana z drewna jak w przypadku żaluzji drewnianych. Dużym atutem aluminium w porównaniu do drewna jest jego znacznie mniejsza waga oraz znacznie mniejszy pakiet piór po podniesieniu żaluzji do góry, co pozwala na ich montaż w przypadku małej ilości miejsca nad wnęką okienną. Zarówno jak w przypadku drewna jak i aluminium do wyboru mamy dwa warianty drabinki. Sznurkowa jest dyskretna a taśmowa dodaje żaluzji charakteru i upodabnia ją w większym stopniu do żaluzji drewnianych. Żaluzje aluminiowe wykonuje się pod wymiar na zamówienie. Montaż możliwy jest do ściany, sufitu lub wnęki okiennej jeżeli budowa okna na to pozwala. Standardowo obsługuje się ją za pomocą sznurków. Żaluzja aluminiowa świetnie odnajduje się w każdym pomieszczeniu zarówno mieszkalnym, industrialnym lub biurowym a jej mniejszy koszt i efektowny wygląd sprawiają że cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wady i zalety żaluzji aluminiowych 50 mm

Zalety:

 • możliwość regulowania dopływu światła
 • efektowny wygląd
 • niższa cena
 • zajmuje znacznie mniej miejsca po podniesieniu niż drewniana
 • niższa waga

Wady

 • aby otworzyć okno lub drzwi należy podnieść żaluzje
 • łapie osiadający kurz
 • zestaw nie zawiera osłony górnej rynny 

Drabinki żaluzji aluminiowych 50 mm

Zarówno w przypadku żaluzji aluminiowej jak i drewnianej o lamelach szerokości 50mm występują dwa rodzaje drabinki sznurkowa oraz taśmowa. Drabinki sznurkowe są dyskretne i nie rzucają się w oczy za to drabinki taśmowe to dodatkowy element ozdobny upodabniający żaluzję aluminiową do drewnianej. Kolory drabinek taśmowych możemy dobierać sami lub możemy zdać się na producenta ( w takim przypadku najbardziej zbliżony kolor drabinki dobrany jest to koloru lameli - tabela doboru kolorów). W przypadku drabinek taśmowych do żaluzji aluminiowych 50mm taśma ma szerokość 25mm. Poniżej kolorystyka dostępnych drabinek taśmowych.


Galeria


Żaluzje aluminiowe 25 mm

Najczęściej wybierana szerokość lameli ze względu na bardzo przystępną cenę. Dają one sporo możliwości montażu więc da się je założyć praktycznie na każdy rodzaj okna. Montaż możliwy jest w sposób bezinwazyjny lub inwazyjny na skrzydło okienne lub w świetle szyby. Możliwy jest również montaż na ścianę lub we wnękę okienną ale takim przypadku trzeba jednak pamiętać iż lamele podczas podnoszenia gromadzą się pod rynną montażową i aby można było otworzyć okno trzeba mieć odpowiednią ilość miejsca nad skrzydłem okiennym. Podnoszenia żaluzji odbywa się za pomocą sznurka pozwalającego zatrzymać lamele na dowolniej wysokości, za obracanie lameli odpowiedzialny jest przeźroczysty drążek z możliwością montażu po lewej jak i prawej stronie.Wady i zalety żaluzji aluminiowych 25 mm

Zalety:

 • możliwość regulowania dopływu światła,
 • przystępna cena,
 • duża trwałość,
 • łatwy montaż.

Wady

 • w przypadku montażu do ściany lub wnęki okiennej, aby uchylić lub otworzyć okno trzeba podnieść żaluzję,
 • łapie kurz

Galeria


Żaluzje aluminiowe 16 mm

Przeznaczone są do montażu w świetle szyby, rynna górna skonstruowana jest w taki sposób aby jak najmniej wystawała poza listwę przy szybową dzięki czemu idealnie zlewa się z ramą okna i nie ogranicza otwierania okna. Ten rodzaj żaluzji pozwala na zastosowanie prowadzenia żyłkowego dzięki czemu lamele trzymają się blisko szyby nawet gdy okno jest uchylone. Mankamentem tego systemu jest brak możliwości zastosowania w przypadku gdy listwa przy szybowa jest pod dużym skosem lub bardzo półokrągła.


Galeria

Brak zdjęć

W wybranej galerii "Żaluzje aluminiowe 16 mm" nie ma zdjęć.


Pomiar okna przed zamówieniem żaluzji aluminiowych

Montaż na skrzydło okienne inwazyjnie

W przypadku montażu inwazyjnego na skrzydle okiennym lub okno ze stałym szkleniem, należy zmierzyć światło szyby wraz z listwami przy szybowymi zarówno jeżeli chodzi o szerokość, jak i wysokość. Montaż odbywa się przez przykręcenie mocowań do górnej listwy przy szybowej.

 

Montaż na skrzydło okienne bezinwazyjnie

Należy zmierzyć szerokość światła szyby wraz z listwami przy szybowymi oraz wysokość całego skrzydła okiennego

 

Montaż w świetle szyby

Należy zmierzyć światło szyby bez jednej uszczelki dzięki czemu lamele będą miały miejsce żeby swobodnie przesuwać się pomiędzy listwami przy szybowymi. Na wysokość mierzymy światło szyby.

 

Montaż na ścianę

Należy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i dodać do wymiaru 5-20cm w zależności od tego, ile materiał ma nachodzić na ścianę. Wysokość mierzymy od miejsca montażu do parapetu lub miejsca, gdzie roleta ma się kończyć. Uwaga: po zwinięciu żaluzja będzie zajmowała około 10% jej wysokości. Należy to uwzględnić wyznaczając wysokość, na jakiej ma być zamontowana - inaczej może przeszkadzać w otwieraniu okna lub drzwi balkonowych.

 

 

Montaż do wnęki okiennej

Należy zmierzyć szerokość i wysokość wnęki okiennej w miejscu, w którym ma być zamontowana roleta. Jest to ważne przede wszystkim w przypadku, gdy boki wnęki nie są proste tylko pod skosem. Podajemy wymiary wnęki szerokość i wysokość nic nie odejmując. Podczas produkcji pomniejszymy żaluzję tak, aby mieściła się we wnęce w miejscu dokonania pomiaru.


Schematy

Żaluzje - schematy


Dopuszczalne wymiary, sposób montażu

  Lamele 16 mm Lamele 25 mm
Lamele 50 mm
szerokość min: 40 cm, max: 150 cm min: 40 cm, max: 160 cm min: 60 cm, max: 250 cm
wysokość min: 40 cm, max: 200 cm min: 40 cm, max: 250 cm min: 40 cm, max: 300 cm
sposób montażu w świetle szyby

na skrzydło okienne,

w świetle szyby,

na ścianę,

do wnęki okiennej,

do sufitu

na ścianę,

do wnęki okiennej,

do sufitu


Kolorystyka

Ponieważ nie wszystkie katalogi, kolekcję i kolory dostępne są w wersji elektronicznej zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą kolorystyki do sklepu stacjonarnego ! 

Żaluzje aluminiowe dostępne są w kolekcjach:

Kolekcja PRAGA - żaluzje aluminiowe

Biały

Kremowy

Beżowy

Srebrny

Antracyt

Kolekcja BRNO - żaluzje aluminiowe

50100 Złamana biel

50120p Obróbka

50120 Srebrny

50140 Złoty

50170 Miedziany

50200 Antracyt

50220 Czarny

Kolekcja PILZNO - żaluzje aluminiowe

50100 Złamana biel

50110 Jasny beż

50120 Srebrny

50140

50150 Złoty

50170

50180

50190

50200 Ciemne srebro

50210 Miedziano brązowy

50220 Czarny połysk

50250 Jasny szary

50260 Ciemny szary

50270 Antracytowy

50290 Brązowy


Realizacje


Okres oczekiwania na realizację zamówienia

 • od 7 do 10 dni roboczych

Uwaga: w sporadycznych przypadkach okres realizacji zamówienia żaluzji na wymiar może się wydłużyć z powodu braków magazynowych lub opóźnień w dostawach komponentów do produkcji. W takim przypadku Klient powinien zostać poinformowany o zmianie w terminie realizacji zamówienia przez e-mail lub telefonicznie.

* 59 zł, żaluzja aluminiowa standard, rozmiar 40 cm x 120 cm


Do pobrania

Instrukcja montażu żaluzji aluminiowych 25 mm

Instrukcja montażu żaluzji aluminiowych 50 mm

 
 
https://www.traditionrolex.com/18