Sklep stacjonarny

adres: Bielsko-Biała

ul. Żywiecka 39

sprawdź na mapie

Godziny otwarcia

pn-pt: 10:00 - 17:00

sb-nd: nieczynne

Płatności

Akceptujemy płatności kartą!

Szybki kontakt

email: biuro@top-color.pl

tel.: 504 600 370

Zamówienia online

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

rzymskie-rolety.pl

Rolety wolnowiszące to klasyczna forma osłony przeciwsłonecznej, idealnie nadająca się do zasłaniania większych powierzchni. Rolety wolnowiszące to po mini najprostsze i najtańsze rozwiązanie.  Pomimo iż są one obecne na rynku w niezmienionej formie od lat, to nadal świetnie się sprawdzają, bez problemu wpasowując się w domowy styl czy to nowoczesny, czy klasyczny. Kolejnym atutem są ciągle pojawiające się nowe kolekcje tkanin oraz bardzo duży wybór tych już obecnych na rynku. Rolety wolnowiszące dają możliwość zasłaniania bardzo dużych powierzchni nawet do 3,5 m szerokości co stanowi ich wielki atut. Duże witryny jakie często spotykamy na przykład w miejscach użyteczności publicznej, szkołach sklepach, fabrykach czy biurach nie stanowią dla nich żadnego problemu. Systemy te stanowią świetną i tanią alternatywę dla ekranów projekcyjnych, wystarczy tylko wybrać tkaniną białą w wersji podgumowanej.


Wady i zalety rolet wolnowiszących

Zalety:

 • przystępna cena,
 • łatwość w użytkowaniu,
 • ogromny wybór kolekcji oraz kolorów tkanin,
 • możliwość zasłaniania dużych powierzchni
 • bardzo trwały mechanizm.

Wady

 • regulowanie dopływu światła jedynie przez podnoszenie rolety,
 • brak możliwości prania tkaniny
 • aby uchylić lub otworzyć okno lub drzwi balkonowe należy podnieść roletę.

System Standard

System Standard to po mini roletach najprostszy sposób na tanią formę osłony przed nadmiernym nasłonecznieniem jeśli chodzi o rolety wewnętrzne. Mechanizm działa na takiej samej zasadzie, jest on jednak większy i znacznie wytrzymalszy, co pozwala na zakrywanie większych powierzchni. Montaż możliwy jest do ściany, sufitu lub wnęki okiennej. Boczki mechanizmu wykonane są z PVC lub stali i przykręca się je bezpośrednio do podłoża za pomocą czterech wkrętów po dwa na stronę bez względu na miejsce montażu czyli do ściany, sufitu lub wnęki okiennej. Mechanizm zatrzymuje roletę w każdej pozycji i jest uniwersalny, co pozwala na montaż koralików sterujących po prawej lub lewej stronie rolety.Galeria


System Maxi

Rolety wolnowiszące Maxi gwarantują wysoką jakość w przystępnej cenie. W systemie tym zastosowany został wysokiej jakości mechanizm o wzmocnionej konstrukcji. Kolejnym elementem wyróżniającym system maxi jest zastosowanie rury o grubszej ściance oraz tylnej aluminiowej listwy nośnej, dzięki której roleta staje się bardziej sztywna i znacznie łatwiej ją zamontować. System ten daje nam trzy możliwości montażu: do ściany, sufitu lub wnęki okiennej. Montaż odbywa się za pomocą specjalnych klipów, które przykręca się za pomocą tylko jednego kołka co zmniejsza liczbę wywierconych dziur oraz znacznie ułatwia wypoziomowanie rolety. Samą roletę mocuje się na zasadzie kliknięcia profilu w zamocowane klipy. Dużym atutem tego rozwiązania jest to, iż roleta przychodzi do Klienta poskładana  i gotowa do montażu.Galeria


Rolety wielkogabarytowe

Rolety wielkogabarytowe to systemy do zadań specjalnych. Ich budowa pozwala na zasłanianie bardzo dużej powierzchni bez obaw o ich prawidłowe działanie. W roletach wielkogabarytowych w zależności od szerokości i wysokości stosuje się rurki aluminiowe lub stalowe o przekroju fi 38, 42, 50 co gwarantuje że rurka nie będzie się uginała a tkanina będzie się dobrze układać. Zastosowane mechanizmy o wzmocnionej budowie gwarantują długi okres bezproblemowego użytkowania. Boczki mechanizmów są stalowe, i montuje się je na czterech lub nawet sześciu śrubach.Galeria


Pomiar okna przed zamówieniem rolety wolnowiszącej

Montaż na ścianę lub do sufitu

Należy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i dodać do wymiaru 5-20cm, w zależności od tego, ile materiał ma nachodzić na ścianę. Wysokość mierzymy od miejsca montażu do parapetu lub miejsca, gdzie roleta ma się kończyć. Uwaga: po zwinięciu roleta wraz z obciążnikiem ma ~6 cm, należy to uwzględnić wyznaczając wysokość, na jakiej ma być zamontowana roleta - inaczej obciążnik może przeszkadzać w otwieraniu okna lub drzwi balkonowych.

 

Montaż do wnęki okiennej

Należy zmierzyć szerokość i wysokość wnęki okiennej w miejscu, w którym ma być zamontowana roleta. Jest to ważne przede wszystkim w przypadku, gdy boki wnęki nie są proste tylko pod skosem. Podajemy wymiary wnęki szerokość i wysokość nic nie odejmując. Podczas produkcji pomniejszymy roletę tak, aby mieściła się we wnęce w miejscu dokonania pomiaru.


Dopuszczalne wymiary, wersje kolorystyczne, sposób montażu

  Standard Maxi Wielkogabarytowe
szerokość min: 50 cm, max: 200 cm min: 50 cm, max: 220 cm min: 150 cm, max: 350 cm
wysokość min: 100 cm, max: 230 cm min: 100 cm, max: 300 cm min: 150 cm, max: 400 cm
kolor mechanizmu biały biały biały
sposób montażu na ścianę, do sufitu, do wnęki okiennej na ścianę, do sufitu, do wnęki okiennej na ścianę, do sufitu, do wnęki okiennej

Kolorystyka

Ponieważ nie wszystkie katalogi, kolekcję i kolory dostępne są w wersji elektronicznej zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą kolorystyki do sklepu stacjonarnego ! 

Rolety wolnowiszące dostępne są w kolekcjach:

Kolekcja PARYŻ - tkaniny tradycyjne

Gramatura 175g/m2 +/- 5%, skład 100% poliester

Kremowy

Różowy

Jasny zielony

Niebieski

Błękitny

Jasny fiolet

Ciemny brąz

Pomarańczowy

Lemon

Czarny

Czerwony

Jasny szary

Ciemny zielony

Beżowy

Melanż

Ciemny szary

Biały

Zółty

Jasny brąz

Ciemny fiolet

Kolekcja MADRYT - tkaniny tradycyjne podgumowane

Tkanina podgumowana gramatura 280g/m2, skład 100% poliester

Beżowy

Lemon

Szary

Niebieski

Zielony

Pomarańczowy

Grafitowy

Brązowy

Biały

Kremowy

Kolekcja PEKIN - tkaniny tradycyjne

skład 85% papier, 15% poliester (splot),

Biały

Kremowy

Ecrue

Beżowy

Brązowy

Zielony

Szary

Czarny

Kolekcja KAPSZTAD - tkaniny tradycyjne z powłoką termo

Tkanina z powłoką termo, skład 100% poliester, gramatura 220 g/m2

Beżowy

Lemon

Szary

Niebieski

Zielony

Pomarańczowy

Grafitowy

Brązowy

Biały

Kremowy


Schematy

Mechanizm rolety wolnowiszącej - schemat


Dodatki

Rolety wolnowiszące standard można montować również na skrzydła okienne o ile zachodzi taka konieczność np. ze względu na duże wymiary okna i robi się to za pomocą specjalnych regulowanych uchwytów. Taką formę montażu stosuje się jednak bardzo rzadko np. w momencie gdy nie da się zamontować nimi rolet ze względu na ograniczenia szerokości.

W przypadku rolet wolnowiszących dostępne są dodatki zwiększające funkcjonalność rolety: 

 • obciążnik łańcuszka zwiększa estetykę dociążając łańcuszek i sprawia że wisi on pionowo 
 • mechanizm wolnowiszący można dokupić oddzielnie w przypadku jego uszkodzenia lub konieczności wymiany 

Realizacje


Okres oczekiwania na realizację zamówienia

 • od 7 do 14 dni roboczych

Uwaga: w sporadycznych przypadkach okres realizacji zamówienia rolet wolnowiszących może się wydłużyć z powodu braków magazynowych lub opóźnień w dostawach komponentów do produkcji. W takim przypadku Klient powinien zostać poinformowany o zmianie w terminie realizacji zamówienia przez e-mail lub telefonicznie.

* 30 zł, roleta wolnowisząca, rozmiar 40 cm x170 cm, kolekcja shantung


Do pobrania