Sklep stacjonarny

adres: Bielsko-Biała

ul. Żywiecka 39

sprawdź na mapie

Godziny otwarcia

pn-pt: 10:00 - 17:00

sb-nd: nieczynne

Płatności

Akceptujemy płatności kartą!

Szybki kontakt

email: biuro@top-color.pl

tel.: 504 600 370

Zamówienia online

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

rzymskie-rolety.pl

Rolety rzymskie czyli styl uwielbiany przez dekoratorów wnętrz, ponieważ rolety tego typu to nie tylko osłona okien ale również ozdoba całego pomieszczenia. Roleta rzymska ma wiele zalet i świetnie sprawdzi się w roli firany bądź zasłony w zależności od wybranej tkaniny. Kolejną zaletą jest ogromny wybór tkanin jakie można zastosować, co pozwala na łączenie rolet rzymskich z zasłonami oraz innymi elementami wystroju wnętrza jak narzuty czy poduszki. Roleta rzymska będzie świetnie się komponowała bez względu  na wielkość pomieszczenia czy okien. Rolety tego typu szyje się na miarę więc zawsze będą idealnie pasować. Podczas podnoszenia rolet rzymskich do góry materiał układa się w charakterystyczne dla nich fałdy i dlatego jest to nietuzinkowe rozwiązanie stwarzające piękną dekorację pomieszczenia. Rolety rzymskie najczęściej spotyka się w dwóch wariantach mechanizmu, sznurkowym lub kulkowym. Kolejnym atutem jest możliwość ich montowania zarówno na ścianę, do wnęki jak i na skrzydło okienne. Tkanina przymocowana jest do profilu za pomocą rzepu, co pozwala na jej łatwy demontaż. Dużym plusem jest możliwość prania tkaniny. Można ją również wymieniać na inna, jak w przypadku firanek dzięki czemu w pomieszczeniu nigdy nie będzie wiało nudą.


Wady i zalety rolet rzymskich

Zalety:

 • bez problemu zastępuje tradycyjne firanki,
 • materiał można w prosty sposób odczepić, co pozwala na jego wymianę
 • na inny lub wypranie tkaniny,
 • łatwo dopasować roletę do stylu wnętrza,
 • tkaniny w rolecie można w łatwy sposób wymieniać jak firanki,
 • wysoka jakość wykonania,
 • duża trwałość systemu

Wady

 • wysoka cena,
 • w przypadku montażu na skrzydło okienne może ograniczać otwieranie okna,
 • w przypadku montażu do ściany, aby otworzyc okno trzeba podnieść materiał w rolecie.

Rolety rzymskie, system Light

Rolety rzymskie z systemem Light to najprostsza wersja rolety rzymskiej, co wpływa na jej przystępną cenę. Sterowanie tej rolety odbywa się za pomocą prostego systemu sznurkowego. Montaż możliwy jest na ścianę, do sufitu lub do wnęki okiennej za pomocą plastikowych wsporników przykręcanych przy pomocy kołków. Tkanina przymocowana jest do systemu za pomocą rzepu. Po zdemontowaniu tkaninę można prać lub wymienić na inną. Mechanizm zatrzymuję tkaninę w dowolnym miejscu.Galeria


Rolety rzymskie, system Standard

Rolety rzymskie z systemem Standard sterowane są za pomocą systemu koralikowego pozwalającego na ustawienie tkaniny w dowolnej pozycji. System tego typu gwarantuje bardzo długotrwałe użytkowanie ponieważ podczas podnoszenia i opuszczania na mechanizm zwijania nie działają żadne siły. Montaż możliwy jest na skrzydło okienne, do ściany, wnęki okiennej lub do sufitu. Na skrzydło okienne roletę zakłada się bezinwazyjnie na specjalnych regulowanych haczykach. Montaż do ściany, sufitu lub wnęki możliwy jest dzięki metalowym uchwytom mocowanym na kołkach. Tkanina przymocowana jest do profilu za pomocą rzepu, co pozwala na jej łatwy demontaż. Dużym plusem jest możliwość wielokrotnego prania tkaniny. Można ją również wymieniać na inną, jak w przypadku firanek. Roleta rzymska Standard, w zależności od wybranego materiału i sposobu szycia, będzie świetnie wyglądała zarówno w nowoczesnych pomieszczeniach, jak i wnętrzach klasycznych.Galeria


Rolety rzymskie typu Up & Down

Rolety rzymskie typu Up & Down to nowość na rynku. Sterowanie odbywa się za pomocą koralików, jednak w tym przypadku koraliki znajdują się z dwóch stron. Po jednej stronie łańcuszek odpowiedzialny jest za podnoszenie rolety jak w tradycyjnym mechanizmie. Łańcuszek po stronie przeciwnej pozwala na opuszczenie górnej części tkaniny. Jest to rozwiązanie znane z plis okiennych pozwalające na ustawienie tkaniny w powolnym miejscu na oknie. Tkaninę można opuścić również od góry co pozostawia zasłoniętą dolną część okna, natomiast część górna dopuszcza światło. Taki model sterowania doskonale sprawdził się w przypadku plis i spowodował ich ogromną popularność na rynku więc dlaczego nie sterować dopływem światła w podobny sposób tylko że w rolecie rzymskiej. System up & down na to pozwala co czyni go najbardziej wszechstronnym systemem rzymskim na rynku. Montaż do ściany, sufitu lub wnęki możliwy jest dzięki metalowym uchwytom mocowanym na kołkach. Tkanina przymocowana jest do profilu za pomocą rzepu, co pozwala na jej łatwy demontaż. Dużym plusem jest możliwość wielokrotnego prania tkaniny. Można ją również wymieniać na inną, jak w przypadku firanek.Galeria


Rolety rzymskie typu Duo

Rolety rzymskie Duo pozwalają na połączenie dwóch rodzajów tkanin, firanki oraz tkaniny tradycyjnej służącej jako zasłona. Ten system eliminuje konieczność posiadania tradycyjnych karniszy z firanką i zasłoną gdyż pozwala zarówno dopuścić światło jak i w przypadku konieczności zasłonić się grubszą tkaniną eliminując dopływ nadmiernej ilości światła.  Montaż do ściany, sufitu lub wnęki możliwy jest dzięki metalowym uchwytom mocowanym na kołkach.  Tkanina przymocowana jest do profilu za pomocą rzepu, co pozwala na jej łatwy demontaż. Dużym plusem jest możliwość wielokrotnego prania tkaniny. Można ją również wymieniać na inną, jak w przypadku firanek.

Galeria

Brak zdjęć

W wybranej galerii "Rolety rzymskie - Duo" nie ma zdjęć.


Pomiar okna przed zamówieniem rolet

Rolety rzymskie na wymiar - montaż na skrzydło okienne - jak mierzyć

Montaż na skrzydło okienne

Należy zmierzyć szerokość światła szyby wraz z listwami przy szybowymi oraz wysokość całej ramy okiennej.

 

Rolety rzymskie na wymiar - montaż na ścianę lub do sufitu - jak mierzyć

Montaż na ścianę lub do sufitu

Należy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i dodać do wymiaru 5-20cm w zależności od tego, ile materiał ma nachodzić na ścianę. Wysokość mierzymy od miejsca montażu do parapetu lub miejsca, gdzie roleta ma się kończyć. Uwaga: po zwinięciu roleta ma około 20-25cm, należy to uwzględnić wyznaczając wysokość, na jakiej ma być zamontowana roleta.

 

Rolety rzymskie na wymiar - montaż do wnęki okiennej - jak mierzyć

Montaż do wnęki okiennej

Należy zmierzyć szerokość i wysokość wnęki okiennej w miejscu, w którym ma być zamontowana roleta. Jest to ważne przede wszystkim w przypadku, gdy boki wnęki nie są proste tylko pod skosem. Pomiar najlepiej wykonać w trzech miejscach (wnęka może schodzić się do środka).


Dopuszczalne wymiary, wersje kolorystyczne, sposób montażu

  System Light System Standard
Up & Down
Duo
szerokość

min: 50 cm,

max: 200 cm

min: 50 cm,

max: 250 cm

min: 50 cm,

max: 220 cm

min: 50 cm,

max: 200 cm

wysokość

min: 80 cm,

max: 300 cm

min: 80 cm,

max: 350 cm

min: 80 cm,

max: 300 cm

min: 80 cm,

max: 250 cm

mechanizm biały, zasłonięty tkaniną biały, zasłonięty tkaniną biały, biały, zasłonięty tkaniną
sposób montażu

na ścianę,

do wnęki okiennej,

do sufitu

na ścianę,

do wnęki okiennej,

do sufitu,

na skrzydło okienne

na ścianę,

do wnęki okiennej,

do sufitu

na ścianę,

do wnęki okiennej,

do sufitu

Kolorystyka

Ponieważ nie wszystkie katalogi, kolekcję i kolory dostępne są w wersji elektronicznej zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą kolorystyki do sklepu stacjonarnego ! 

Rolety rzymskie dostępne są w kolekcjach:

Kolekcja LONDYN - tkaniny do rolet rzymskich

75% poliester, 25% bawełna, waga 204g/m2

Beż

Biały

Błękitny

Ciemny szary

Czarny

Czerwony

Ekru

Fioletowy

Granatowy

Naturalny

Piaskowy

Pomarańczowy

Szary

Turkusowy

Zielony

Kolekcja MODENA - tkaniny do rolet rzymskich

50% poliester, 50% bawełna, waga 110g/m2

Beż

Biały

Ciemny szary

Czerwony

Naturalny

Niebieski

Pomarańczowy

Riverbrown

Riverlinen

Szary

Turkusowy

Zielony


Schematy

Rolety rzymskie na wymiar - schemat


Dodatki

W przypadku rolet rzymskich możliwy jest zakup samego systemu z osprzętem, lub samą tkaninę.

Istnieje możliwość wyboru koloru łańcuszka sterującego.


Realizacje


Okres oczekiwania na realizację zamówienia

 • od 10 do 20 dni roboczych

Uwaga: w sporadycznych przypadkach okres realizacji zamówienia rolet rzymskich może się wydłużyć z powodu braków magazynowych lub opóźnień w dostawach komponentów do produkcji. W takim przypadku Klient powinien zostać poinformowany o zmianie w terminie realizacji zamówienia przez e-mail lub telefonicznie.

* 217 zł, roleta rzymska, system koralikowy, rozmiar 50 cm x150 cm